RB6522-16-1M0
RB6522-16-1M0
Part NumberRB6522-16-1M0
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RB6522-16-1M0 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package50
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRB
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency1mH @ 400Hz
Current Rating (Max)16A
DC Resistance (DCR) (Max)4.6mOhm (Typ)