RB8532-16-1M3
RB8532-16-1M3
Part NumberRB8532-16-1M3
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseVertical, 6 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RB8532-16-1M3 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package64
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRB
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance @ Frequency1.3mH @ 1kHz
Current Rating (Max)16A
DC Resistance (DCR) (Max)5.7mOhm (Typ)