RB6532-36-0M4
RB6532-36-0M4
Part NumberRB6532-36-0M4
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseVertical, 6 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RB6532-36-0M4 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package32
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRB
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance @ Frequency420µH @ 400Hz
Current Rating (Max)36A
DC Resistance (DCR) (Max)4.2mOhm (Typ)