RB6132-16-0M8
RB6132-16-0M8
Part NumberRB6132-16-0M8
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RB6132-16-0M8 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package64
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRB
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance @ Frequency800µH @ 400Hz
Current Rating (Max)16A
DC Resistance (DCR) (Max)4.6mOhm (Typ)