RB8522-36-1M5
RB8522-36-1M5
Part NumberRB8522-36-1M5
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseVertical, 8 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RB8522-36-1M5 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package20
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRB
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency1.5mH @ 400Hz
Current Rating (Max)36A
DC Resistance (DCR) (Max)3mOhm (Typ)