RB8522-25-2M0
RB8522-25-2M0
Part NumberRB8522-25-2M0
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseVertical, 8 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RB8522-25-2M0 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package40
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRB
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency2mH @ 1kHz
Current Rating (Max)25A
DC Resistance (DCR) (Max)4.2mOhm (Typ)