RB8522-16-3M0
RB8522-16-3M0
Part NumberRB8522-16-3M0
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseVertical, 8 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RB8522-16-3M0 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package60
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRB
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency3mH @ 400Hz
Current Rating (Max)16A
DC Resistance (DCR) (Max)8.4mOhm (Typ)