RB6532-25-0M5
RB6532-25-0M5
Part NumberRB6532-25-0M5
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseVertical, 6 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RB6532-25-0M5 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package64
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRB
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance @ Frequency470µH @ 400Hz
Current Rating (Max)25A
DC Resistance (DCR) (Max)2.4mOhm (Typ)