FN7563-63-M6
FN7563-63-M6
Part NumberFN7563-63-M6
Detailed Description
FN7563-63-M6 - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated650V
Current63A
DC Resistance (DCR) (Max)0.43mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Size / Dimension1.260" Dia x 3.898" L (32.00mm x 99.00mm)