FN7562-200-M10
FN7562-200-M10
Part NumberFN7562-200-M10
Detailed Description
FN7562-200-M10 - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated650V
Current200A
DC Resistance (DCR) (Max)0.18mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Size / Dimension1.496" Dia x 5.787" L (38.00mm x 147.00mm)