FN7562-16-M4
FN7562-16-M4
Part NumberFN7562-16-M4
Detailed Description
FN7562-16-M4 - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated650V
Current16A
DC Resistance (DCR) (Max)0.62mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Size / Dimension0.787" Dia x 2.953" L (20.00mm x 75.00mm)