FN7560-10-M3
FN7560-10-M3
Part NumberFN7560-10-M3
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial - Threaded Terminals
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
FN7560-10-M3 - Product Attributes
Categories Filters / Feed Through Capacitors
Datasheet
Standard Package10
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesFN 756X
PackagingTray
Part StatusActive
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated650V
Current10A
DC Resistance (DCR) (Max)0.8mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Insertion Loss-
Temperature Coefficient-
RatingsY4
Size / Dimension0.591" Dia x 2.244" L (15.00mm x 57.00mm)