FN7561-200-M10
FN7561-200-M10
Part NumberFN7561-200-M10
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial - Threaded Terminals
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
FN7561-200-M10 - Product Attributes
Categories Filters / Feed Through Capacitors
Datasheet
Standard Package10
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesFN 756X
PackagingTray
Part StatusActive
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated650V
Current200A
DC Resistance (DCR) (Max)0.16mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Insertion Loss-
Temperature Coefficient-
RatingsY4
Size / Dimension1.260" Dia x 5.118" L (32.00mm x 130.00mm)