FN7563-32-M4
FN7563-32-M4
Part NumberFN7563-32-M4
Detailed Description
FN7563-32-M4 - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated650V
Current32A
DC Resistance (DCR) (Max)0.63mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Size / Dimension1.260" Dia x 3.228" L (32.00mm x 82.00mm)