FN7563-200-M10
FN7563-200-M10
Part NumberFN7563-200-M10
Detailed Description
FN7563-200-M10 - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated650V
Current200A
DC Resistance (DCR) (Max)0.14mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Size / Dimension2.126" Dia x 6.496" L (54.00mm x 165.00mm)