FN7563-100-M8
FN7563-100-M8
Part NumberFN7563-100-M8
Detailed Description
FN7563-100-M8 - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated650V
Current100A
DC Resistance (DCR) (Max)0.25mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Size / Dimension1.496" Dia x 5.236" L (38.00mm x 133.00mm)