FN7562-100-M8
FN7562-100-M8
Part NumberFN7562-100-M8
Detailed Description
FN7562-100-M8 - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated650V
Current100A
DC Resistance (DCR) (Max)0.23mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Size / Dimension1.260" Dia x 4.449" L (32.00mm x 113.00mm)