RCR875DNP-681K
RCR875DNP-681K
Part NumberRCR875DNP-681K
Detailed Description
RCR875DNP-681K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)280mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.07Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)