RCR875DNP-680K
RCR875DNP-680K
Part NumberRCR875DNP-680K
Detailed Description
RCR875DNP-680K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)890mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)210mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
RCR875DNP-680K - Related Products
More >>
RCR875DNP-680K Sumida America Components Inc., 68µH Shielded Inductor 890mA 210mOhm Max Radial, Vertical Cylinder, RCR-875D View