RCR875DNP-221K
RCR875DNP-221K
Part NumberRCR875DNP-221K
Detailed Description
RCR875DNP-221K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)500mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)760mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)