RCR875DNP-332K
RCR875DNP-332K
Part NumberRCR875DNP-332K
Detailed Description
RCR875DNP-332K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance3.3mH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)130mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)9.74Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)