RCH895NP-332K
RCH895NP-332K
Part NumberRCH895NP-332K
Detailed Description
RCH895NP-332K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance3.3mH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)120mA
Current - Saturation150mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.16Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.307" Dia (7.80mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)