RCH664NP-220K
RCH664NP-220K
Part NumberRCH664NP-220K
Detailed Description
RCH664NP-220K - Product Attributes
SeriesRCH-664
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)1.27A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)