RCH110NP-681K
RCH110NP-681K
Part NumberRCH110NP-681K
Detailed Description
RCH110NP-681K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)650mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant2.1MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)