RN222-2.5-02-5M6
RN222-2.5-02-5M6
Part NumberRN222-2.5-02-5M6
Detailed Description
RN222-2.5-02-5M6 - Product Attributes
SeriesRN
PackagingTube
Number of Lines2
Inductance @ Frequency5.6mH @ 10kHz
Current Rating (Max)2.5A
DC Resistance (DCR) (Max)110mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max)1.165" (29.60mm)