RN232-1-02-18M
RN232-1-02-18M
Part NumberRN232-1-02-18M
Detailed Description
RN232-1-02-18M - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency18mH @ 10kHz
Current Rating (Max)1A
DC Resistance (DCR) (Max)390mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max)1.362" (34.60mm)