RN152-6-02-3M9
RN152-6-02-3M9
Part NumberRN152-6-02-3M9
Detailed Description
RN152-6-02-3M9 - Product Attributes
SeriesRN
PackagingTube
Number of Lines2
Inductance @ Frequency3.9mH @ 10kHz
Current Rating (Max)6A
DC Resistance (DCR) (Max)42mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.693" L x 1.646" W (43.00mm x 41.80mm)
Height (Max)0.996" (25.30mm)