RN204-0.3-02-22M
RN204-0.3-02-22M
Part NumberRN204-0.3-02-22M
Detailed Description
RN204-0.3-02-22M - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency22mH @ 10kHz
Current Rating (Max)300mA
DC Resistance (DCR) (Max)1.3Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height (Max)0.575" (14.61mm)