RN143-1-02-47M
RN143-1-02-47M
Part NumberRN143-1-02-47M
Detailed Description
RN143-1-02-47M - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency47mH @ 10kHz
Current Rating (Max)1A
DC Resistance (DCR) (Max)890mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.303" L x 1.280" W (33.10mm x 32.50mm)
Height (Max)0.787" (20.00mm)