RN214-2.5-02-3M3
RN214-2.5-02-3M3
Part NumberRN214-2.5-02-3M3
Detailed Description
RN214-2.5-02-3M3 - Product Attributes
SeriesRN
PackagingTray
Number of Lines2
Inductance @ Frequency3.3mH @ 10kHz
Current Rating (Max)2.5A
DC Resistance (DCR) (Max)63mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" L x 0.610" W (23.00mm x 15.50mm)
Height (Max)0.996" (25.30mm)