RN152-10-02-1M8
RN152-10-02-1M8
Part NumberRN152-10-02-1M8
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RN152-10-02-1M8 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRN
PackagingTray
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency1.8mH @ 10kHz
Current Rating (Max)10A
DC Resistance (DCR) (Max)14mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Ratings-
ApprovalsENEC, UR, VDE
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.693" L x 1.646" W (43.00mm x 41.80mm)
Height (Max)0.996" (25.30mm)