RN112-3.6-02-0M4
RN112-3.6-02-0M4
Part NumberRN112-3.6-02-0M4
Detailed Description
RN112-3.6-02-0M4 - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency400µH @ 10kHz
Current Rating (Max)3.6A
DC Resistance (DCR) (Max)27mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.697" L x 0.673" W (17.70mm x 17.10mm)
Height (Max)0.508" (12.90mm)