RN122-4-02-3M3
RN122-4-02-3M3
Part Number RN122-4-02-3M3
Description CMC 3.3MH 4A 2LN TH
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3.3mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 4A DCR 46mOhm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN122-4-02-3M3 - Product Attributes
Categories
Filters / Common Mode Chokes
Datasheet RN Series Datasheet
Standard Package 200
Manufacturer Schaffner EMC Inc.
Series RN
Packaging Tray
Part Status Active
Filter Type Power Line
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 3.3mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 4A
DC Resistance (DCR) (Max) 46mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Ratings -
Approvals ENEC, UR, VDE
Features -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.886" L x 0.846" W (22.50mm x 21.50mm)
Height (Max) 0.531" (13.50mm)