RN143-0.5-02-100M
RN143-0.5-02-100M
Part NumberRN143-0.5-02-100M
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RN143-0.5-02-100M - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRN
PackagingTray
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency100mH @ 10kHz
Current Rating (Max)500mA
DC Resistance (DCR) (Max)2.9Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Ratings-
ApprovalsENEC, UR, VDE
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.303" L x 1.280" W (33.10mm x 32.50mm)
Height (Max)0.787" (20.00mm)