RN102-2-02-1M1
RN102-2-02-1M1
Part NumberRN102-2-02-1M1
Detailed Description
RN102-2-02-1M1 - Product Attributes
SeriesRN
PackagingTray
Number of Lines2
Inductance @ Frequency1.1mH @ 10kHz
Current Rating (Max)2A
DC Resistance (DCR) (Max)70mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.551" Dia x 0.551" W (14.00mm x 14.00mm)
Height (Max)0.366" (9.30mm)