RN222-2-02-6M8
RN222-2-02-6M8
Part Number RN222-2-02-6M8
Description CMC 6.8MH 2A 2LN TH
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 6.8mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2A DCR 156mOhm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN222-2-02-6M8 - Product Attributes
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 6.8mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 2A
DC Resistance (DCR) (Max) 156mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max) 1.165" (29.60mm)