RN214-2-02-2M2
RN214-2-02-2M2
Part Number RN214-2-02-2M2
Description CMC 2.2MH 2A 2LN TH
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2.2mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2A DCR 67mOhm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN214-2-02-2M2 - Product Attributes
Series RN
Packaging Tray
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 2.2mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 2A
DC Resistance (DCR) (Max) 67mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.906" L x 0.610" W (23.00mm x 15.50mm)
Height (Max) 0.996" (25.30mm)