RN222-3-02-4M5
RN222-3-02-4M5
Part Number RN222-3-02-4M5
Description CMC 4.5MH 3A 2LN TH
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 4.5mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 3A DCR 80mOhm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN222-3-02-4M5 - Product Attributes
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 4.5mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 3A
DC Resistance (DCR) (Max) 80mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max) 1.165" (29.60mm)