RN112-1.5-02-3M3
RN112-1.5-02-3M3
Part NumberRN112-1.5-02-3M3
Detailed Description
RN112-1.5-02-3M3 - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency3.3mH @ 10kHz
Current Rating (Max)1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)102mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.697" L x 0.673" W (17.70mm x 17.10mm)
Height (Max)0.508" (12.90mm)