RN204-0.6-02-4M4
RN204-0.6-02-4M4
Part Number RN204-0.6-02-4M4
Description CMC 4.4MH 600MA 2LN TH
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 4.4mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 600mA DCR 350mOhm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN204-0.6-02-4M4 - Product Attributes
Categories
Filters / Common Mode Chokes
Datasheet RN Series Datasheet
Standard Package 500
Manufacturer Schaffner EMC Inc.
Series RN
Packaging Tray
Part Status Active
Filter Type Power Line
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 4.4mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 600mA
DC Resistance (DCR) (Max) 350mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Ratings -
Approvals ENEC, UR, VDE
Features -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height (Max) 0.575" (14.61mm)