RN202-0.3-02-22M
RN202-0.3-02-22M
Part NumberRN202-0.3-02-22M
Detailed Description
RN202-0.3-02-22M - Product Attributes
SeriesRN
PackagingTray
Number of Lines2
Inductance @ Frequency22mH @ 10kHz
Current Rating (Max)300mA
DC Resistance (DCR) (Max)1.3Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.717" L x 0.346" W (18.20mm x 8.80mm)
Height (Max)0.543" (13.80mm)