P3519R-822J
P3519R-822J
Part NumberP3519R-822J
Detailed Description
P3519R-822J - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)1.11A
Current - Saturation1.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)239mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)