P3519R-102J
P3519R-102J
Part NumberP3519R-102J
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
P3519R-102J - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesP3519R
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)3A
Current - Saturation4.32A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)33mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)