P3519R-121K
P3519R-121K
Part NumberP3519R-121K
Detailed Description
P3519R-121K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance120nH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)5.11A
Current - Saturation12.47A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)11mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)