P3519R-824J
P3519R-824J
Part NumberP3519R-824J
Detailed Description
P3519R-824J - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance820µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)110mA
Current - Saturation150mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)24.22Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)
P3519R-824J - Related Products
More >>
P3519R-824J API Delevan Inc., 820µH Unshielded Wirewound Inductor 110mA 24.22Ohm Max Nonstandard, P3519R View