P3519R-331K
P3519R-331K
Part NumberP3519R-331K
Detailed Description
P3519R-331K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)3.97A
Current - Saturation7.52A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)19mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)