P1330R-223K
P1330R-223K
Part NumberP1330R-223K
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
P1330R-223K - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesP1330R
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)694mA
Current - Saturation348mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)384mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)