P1330R-105K
P1330R-105K
Part NumberP1330R-105K
Detailed Description
P1330R-105K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance1mH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)105mA
Current - Saturation22mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)11.16Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)