P1330R-103K
P1330R-103K
Part Number P1330R-103K
Description FIXED IND 10UH 946MA 216 MOHM
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 10µH Unshielded Inductor 946mA 216mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
P1330R-103K - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet P1330(R) Series Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer API Delevan Inc.
Series P1330R
Packaging Cut Tape (CT)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 10µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 946mA
Current - Saturation 564mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 216mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)