P1330R-104K
P1330R-104K
Part NumberP1330R-104K
Detailed Description
P1330R-104K - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesP1330R
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)347mA
Current - Saturation132mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.68Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)